Несебр (фото) |
Казкове містечко розташоване на невеликому скелястому півострові, зв'язаному с берегом вузькою й довгою дорогою, що йде по перешийку. Несебр - місто, історія якого нараховує більш тисячі років. Кожна епоха залишила свої відбитки, і тепер це місце дійсно унікальне. Це величезний музей, що показує життя людей, які колись жили в цьому місті.
Вимощені кругляком вулички, ще добре збереглися середньовічні церкви й дерев'яні будівлі XIX століття придають йому особливе зачарування. Стародавні церкви цього мальовничого містечка одні із самих гарних в околицях, виявляють собою вигадливу суміш слов'янських і грецьких архітектурних традицій. Можна годинами блукати по вулицях міста, роздивляючись виставлені на продаж вироби місцевих ремісників і майстрів, відпочиваючи в маленьких кав'ярнях і тавернах. Можна усамітнитися в прохолодних залах музеїв церков у пошуках слідів багатого й романтичного минулого Несебра. Церква Св. Стефана була побудована у XI столітті і початково освячена на честь Богородиці. Також храм називають Новою Митрополією. З 1599 року храм прикрашає пркрасний різьбленний іконостас. Добре збереглися до наших днів також трон і кафедра єпископа епохи Болгарського Ренесансу. Стародавні фрески були втрачені, існуючі розписи датуються XVI –XVIII століттями. Тут зображено більше тисячі разноманітних фігур, у центрі яких знаходиться образ Богоматері. На фасаді церкви можна побачити зображення Страшного суду. Церква "Св. Іоанна Алітургетос" - відома під цією назвою, оскільки по невідомим причинам не була освячена і не використувалась для релігійних цілей. Вважається найпопулярнішим яскравим вираженням живописного архітектурного стилю у Несебрі. Відносно добре збереглася до землетрусу 1913 г., яке зруйнувало її північну та західну частини. Зовнішній декор церкви привертає увагу ломбардської архітектури і один-два пояси, камяними конзолами, зубчатими цегляними карнизами і архітектурними детялями, зображенням хрестів, сонця, шахових фігур, монограм, листя, грифонів, левів, птахів і т.п.
|
Туристична фірма"Альтан"Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт. | (067) 3-701-602 (093)525-40-20 (093)0-740-740 (067)373-26-00 viber |