Верх
____________Головна
Польща - визначні місця

Польща.
Така близька. Така недосяжна в своїй прохолодній красі.
Чому ж так хочеться туди повернутися і знову сказати...
«Здрастуйте, Красуня.» Такая задумлива і романтична.Як всі красуні...

Краків 

Вже більше тисячі років Краків несе на собі відбиток величі колишньої столиці держави, гордості королівської резиденції, слави головного центру культури, мистецтва і науки. Століттями місто поєднувало стародавні звичаї з сучасністю, повсякденність з авангардом.
Гостей, що приїжджають до Кракова більше всього привертають його багаті традиції, прекрасні пам'ятники, світовий рівень самих різних культурних заходів.
Завдяки привабливому краківському клімату, на початку XXI століття в Центральній Європі можна випробувати на собі похмурість середніх століть, оптимізм ренесансу або божевілля модерна.

У Кракові існує безліч можливостей приємно провести час, тому що ні в одному іншому місті немає стільки прекрасних кафе і стільки людей, охочих поспілкуватися. Старовинні краківські вулиці з розумінням відносяться до того, що приносить новий час - на тлі стіни, що пам'ятає дядечка Альберта, висить реклама чергового дива техніки або жіночої білизни.Краківські провулки світять величезними вітринами, на тротуарах сидять румунські діти, грають російські музиканти, фотографуються японські туристи і вирує різноколірний мільйонний натовп.
У історії міста залишили свій відбиток видатні польські і закордонні учені, чудові артисти. Але величезну роль також зіграли диваки, скандалісти і тисячі звичайних людей. Краків завжди був винятковий, але сьогодні стає ще привабливіший, одягається в елегантну уніформу європейського міста, і є аристократичним, прекрасним, багатим історичними пам'ятниками і має все зростаючу позицію серед світових культурних центрів.

*****

Велічка 

Головна визначна пам'ятка Велічки - соляні копальні, одні з найзнаменитіших в Європі, історія яких налічує більше 700 років. Це ціле підземне місто на дев'яти рівнях. Це підземні печери і величезні зали, сполучені довгими переходами, прикрашені скульптурами і барельєфами з солі. Це підземні озера і унікальні каплиці. Це - цікава історія стародавнього і небезпечного промислу - добування солі.
"Історичні Соляні шахти у Велічці - це єдиний в світі гірничопромисловий об'єкт, що працює без перерви від середньовіччя до наших днів. Оригінальні вироблення (штреки, спуски, експлуатаційні камери, озера, шахти, шурфи) загальною довжиною близько 300 кілометрів, розташовані на 9 рівнях, що пролягають до глибини 327 метрів, показують всі етапи розвитку гірської техніки в окремих історичних епохах." Так звучить фрагмент обгрунтування запису Соляної шахти "Велічка", проведеної 9 вересня 1978 року в I Список ЮНЕСКО з 12 об'єктів світової культурної і природної спадщини.
Багато поляків на питання, які основні польські визначні пам'ятки можна побачити в Польщі за два дні, називають Краків і Велічку.
Тому якщо вже ви опинилися в Кракові - настійно рекомендуємо вам відвідати соляні шахти у Велічці. Мати час і не приїхати сюди - просто злочин.
Вся поїздка, включаючи екскурсію і дорогу з Кракова, продовжиться трохи більше 3 години.

На підставі проведених досліджень можна стверджувати, що після 14-денного перебування (по 8 годин в соляних копіях щодня) повністю зникає бактеріальна флора в носі і в горлі. Результати досліджень показують, що у пацієнтів поліпшується стан здоров'я, про що свідчать зменшення числа нападів кашлю і задихання протягом доби, а також зменшення кількості використовуваних ліків.

*****

Деякі визначні місця 

Площа Матейки
У центрі площі встановлений кінний пам'ятник. Але сидить на нім зовсім не Матейко, як можна було б припустити. Ян Матейко - це знаменитий польський художник, що прославився своїми історичними полотнами (такими як "Проповідь Скарги", "Батори під Псковом", "Битва при Грюнвальді" - в яких відображені сцени з польської історії), по яких сьогодні польські діти вивчають свою історію.
А на коні сидить король Владислав Ягелло, переможець в битві 1410 року під Грюнвальдом, де польсько-литовські війська отримали перемогу над Хрестоносцями.
Спереду стоїть, спираючись на меч, князь Вітольд. А у його ніг лежить підкорений ватажок Хрестоносців Ульріх фон Юнгінген.

Барбакан
Через вулицю знаходиться кругла цегляна будівля. Це оборонний бастіон Барбакан.
Стіни Барбакана оточує глибокий рів. Це все, що залишилося від середніх століть, коли місто було оточене глибоким ровом з водою, і потрапити в нього можна було лише через барбакан. Спочатку через підйомний міст (він виходить на площу Матейки) люди потрапляли в барбакан, і тільки потім, по спеціальному переходу могли пройти далі до Флоріанської башти.
Цей бастіон призначався для обстрілу з фалангів ворожих військ, що штурмують міські стіни. У разі ж небезпеки, і сам Барбакан, навколо якого, як я вже було сказано, був виритий глибокий рів з водою (ширина його в цьому місці досягала 24 метрів), могли підтримати вогнем з міських стін, що примикали до Флоріанської башти.
Перебудований в 1498-1499 роках, у зв'язку із загрозою вторгнення турецьких військ, барбакан був справжнім шедевром європейської оборонної архітектури. Діаметр його складає 24,4 метра, а товщина стін - більше 3 метрів.

Флоріанська вулиця
Пройшовши через арку можна потрапити на Флоріанськую вулицю. Ця вулиця почала забудовуватися ще в XIV столітті, і сьогодні тут можна бачити будинки самих різних епох і стилів.
З 1881 року по цій вулиці ходив перший в Кракові кінний трамвай, а з 1901 року - електричний. Цікаво, що коли рейки для трамвая вже проклали під аркою Флоріанськой башти, то виявилось, що куплені трамваї в неї не проходять по висоті. Кожен будинок на вулиці Флоріанськой має своє ім'я і свою історію.

Площа ринок
Ринкова площа в Кракові - одна з найбільших ринкових площ в старій Європі. Її розмір 200х200 метрів. Виникла вона по локаційному плану 1257 року, згідно якому центром міста повинна була стати площа, від якої в різні боки розходилися б по три прямі вулиці. І все місто було таким чином поділене на квадрати, як шахівниця.
Так виникли чотири квартали, межами яких став хрест з вулиць, які перетиналися в центрі Ринкової площі: це були квартали Славковській, Ржежнічи, Гарнчарській і Гродській.
Розміри ринкової площі набагато перевищували потреби городян, вона була споруджена як би "на виріст". Проте забудовується вона досить швидко. Споруджується будівля Суконних рядів і міської ратуші. Ринок став торговим центром, де знаходилося місце для ремісників самих різних спеціальностей. Вся площа була поділена на окремі частини: був тут соляний ряд, вугільний, рибний, хлібний, і т.п.
Площа не раз ставала свідком найважливіших історичний подій. Тут після коронації приносили клятву вірності польські королі. Проходили на площі і страті.
Проте все міняється з початком XIX століття, коли в місто приходять австрійські власті. Ринкова площа, як центральна, повинна була стати прикрасою міста. На площі була залишена тільки оновлена будівля Суконних рядів (Сукенніц) і башта ратуші. Оновлюються фасади будинків, що виходять на площу. Забирається і кладовище біля Маріацкого костьолу, могили з якого переносяться на нове Раковіцке кладовище.

Маріацький костел
Перше, на що звертає увагу кожен - велична будівля Маріацкого костьолу, головної святині середньовічного Кракова.
Перший костьол на цьому місці був дерев'яний, і коли відслужив своє - на його місці в 1221-1222 роках був поставлений новий романський, по розмірами близький до сьогоднішнього. Але і він був знищений під час набігу татар.
Пізніше, фундамент того костьолу був частково використаний, коли в 1290 році почалося будівництво нового костьолу, вже в готичному стилі. Саме тому сьогодні він стоїть під кутом до Ринкової площі - адже старий костьол будувався ще до введення локаційного плану.
Звернеть увагу на те, що зазвичай цей костьол розділений на дві частини - для тих, хто молиться і для туристів. Відповідно у костьола два входи: той, що дивиться на площу, призначений для тих, хто прийшов помолитися; через нього можна пройти тільки в задню частину костьолу. А ось справа знаходиться вхід для туристів; тут за вхід беруть плату, та зате можна подивитися головну вівтарну частину.
Перлиною Маріацкого костьолу є потрійний вівтар шириною близько 11, і заввишки більше 12 метрів, з липового дерева, покритий поліхромією. Це найзначніший твір позньої готичної дерев'яної скульптури в Польщі.
Побачити костьол у всій красі, без всяких обмежень і абсолютно безкоштовно можна під час концертів органної музики, що влаштовуються в нім іноді вечорами . Тоді в костьолі включається все освітлення і можна оглянути його повністю. Крім того є можливість насолодитись органною музикою - безкоштовно.

Маріацька площа
Невелика площа праворуч від Маріацкого костьолу носить назву Маріацкой площі (plac Mariacki). На ній стоїть фонтан з фігуркою, що зображає бідного студента, - жака. Цей фонтан - подарунок місту краківських ремісників; поставлений в 1958 році. Фігура скопійована з вівтаря Вита Ствоша.

Треба сказати, що в середні віки, тут знаходилося церковне кладовище (як і належить при кожному костьолі). І лише коли в місто прийшли австрійці - вони вирішили "навести порядок" і прибрати кладовище з центральної площі.
У центрі того кладовища знаходилася каплиця, на місці якої потім був побудований костьол Св. Барбари.

Сукенніци
У центрі ринкової площі знаходяться Суконні ряди (Сукенніце - Sukiennice). Вперше задні були побудовано в 1300 році королем Болеславом Сором'язливим (Boleslaw Stydliwy). Тоді два існуючі суконні ряди з'єднали під одним дахом. Сучасна будівля була побудована в XIV столітті королем Казимиром Великим. Після пожежі 1555 року воно було перебудоване, з'явилися різні прикраси, маскарони (маски).
Говорять, що прообразами для маскаронов послужили особи міських начальників (мабуть, в ті роки начальство теж не особливо дарували).
Сучасну зовнішність Сукенніци придбали 1879 року після реконструкції під керівництвом архітектора Томаша Прілінського, коли до них були прибудовані аркадниє ряди.
Всередині Сукенніц сьогодні розташовуються сувенірні лавки, а на другому поверсі знаходиться експозиція національного музею (відкрита в 1879 році); вхід в неї знаходиться праворуч від центральної арки з боку Маріацкого костьолу. Окрім сувенірних лавок на першому поверсі в будівлі знаходиться декілька кафе і ресторанів.

Памятник Адаму Міцкевичу
Перед Сукенніцами, навпроти Маріацкого костьолу стоїть пам'ятник польському поетові Адаму Міцкевічу, поставлений в 100-і роковини з дня народження поета в 1898 році. Історія пам'ятника вельми цікава.
У 1848 році ректор Ягеллонського університету проф. Йозеф Майер запропонував Міцкевіцу кафедру Історії польської літератури. Той прийняв пропозицію, проте університет його так і не дочекався. За все своє життя поет так жодного разу і не відвідав Краків навіть проїздом. І лише після смерті в 1890 році його прах був
доставлений з Парижа і похований на вавельськой кафедрі.
Як і на площі Матейки, цей пам'ятник - копія. Коли місто зайняли німці, то почали знищення польської культури із зносу пам'ятників великим полякам. Цей пам'ятник знесли в 1940 році німці знесли пам'ятник; а відновили його в 1955 році в соту роковину з дня смерті поета.

Домініканський костел
Домініканський костел XIV-XV століття - одна з найбільших готичних базилік Кракова. Приклад потрійної готичної базиліки.
Костьол належить ордену Доміниканів, заснованому на початку XIII століття Св. Домініком. Це був вельми ортодоксальний орден, в руках якого була інквізиція, і який користувався довірою Римського Тата.
Сини Св. Доміника прибули до Кракова в 1222 році з Болонії, будучи запрошеними єпископом Іво Одровонжем, який віддав їм костьол Св. Трійці, а прихід переніс в Маріацкий костьол.

Костел Францисканців
Франциськанців з Праги запросив до Кракова воєвода Теодор в 1237 році, виконуючи волю князя Хенріка Побожного. Будівництво костьолу почалося після татарського набігу в 1241 році. Підтримку Франциськанцям подавав король Болеслав Сором'язливий, який давав гроші на його споруду. У 1249 році костьол був освітлений. У 1269 році тут була похована галицька королева Соломія, сестри Болеслава Сором'язливого.
Будівля костьолу значно розширена в першій половині XV століття.
Як і все поряд будівлі, що стоять, костьол значно постраждав від пожежі в червні 1850 року. Надалі внутрішнє убрання було відновлене в псевдоготичному стилі, а фасад - в неоготічеськом. Відновні роботи закінчилися тільки в 1912 році, ними керували Кароль Кремер, а потім Теофіл Жебравські і Антоні Стахерські.

Палац Єпископів
Палац єпископів закладений ще в XIV столітті, а сучасна будівля перебудована в XVII сторіччі, за часів єпископа Петра Гембіцкого (Piotr Gembicki).
У пам'ятнику, встановленому у внутрішньому дворику ви без зусиль впізнаєте Римського папу Іоанна Павла Другого. У 1964-78 роках, коли він був ще кардиналом, він жив в цьому палаці.

Костел св.Петра і Павла
Головною визначною пам'яткою вулиці Гродської є костьол Св. Петра і Павла (Sw. Piotra i Pawla), перший в Польщі костьол у стилі барокко.
Краковяни жартують: він такий маленький, що навіть скульптури довелося поставити на вулиці. Насправді скульптури 12 апостолів, виконані скульптором Давидом Хеєлем були поставлені тут в 1715-1722 роках архітектором Кацпером Бажанкой.
Раніше костьол належав ордену Єзуїтів. А історія його будівництва така: єзуїти, після пришестя до Кракова почали підшукувати місце для будівництва костьолу - їм вже не вистачало костьолів Св.Щчепана (Sw.Szczepana) і Св.Барбари (Sw.Barbary). Виходячи з міркувань реклами свого чернечого ордена, костьол повинен був знаходитися в історичному місці, і своїм виглядом сильно виділятися на тлі будівель, що оточували його. Було декілька проектів: і на вулиці Wislna (Віщлна) і на Ринковій площі, поки в 1596 році будівництво не узяв в свої руки кардинал Їжаки Радзлівіл. Під впливом надвірного скарбника, ксьондза Петра Скарги (Piotr Skarga, пам'ятник якому стоїть на площі), участь в будівництві взяв і король Зігмунт III. Автором проекту, затвердженого в Римі, був головний архітектор єзуїтів Джовані де Росис.
Варто відзначити, що в ті часи, чернечі ордени виконували не тільки суто духовні функції, при них були також школи, де можна було здобути хорошу освіту. Словом, все робилося для того, що б привернути прихожан саме до своєї церкви.
Зараз костьол належить Ягеллонському університету, Collegium Iuridicum якого знаходиться в будинку навпроти. Внутрішній університетський аркадний двір використовується для проведення художніх виставок і театральних постановок.

 

ЗНИЖКИ НА ТУРИ ПО ЄВРОПІ, ГАРЯЧІ ПУТІВКИ, знижки на тур, Альтан, туристична фірма у Львові

ЗНИЖКИ НА ТУРИ ПО ЄВРОПІ, ГАРЯЧІ ПУТІВКИ, знижки на тур, Альтан, туристична фірма у Львові

ЗНИЖКИ НА ТУРИ ПО ЄВРОПІ, ГАРЯЧІ ПУТІВКИ, знижки на тур, Альтан, туристична фірма у Львові

ТУРАГЕНСТВО "CORAL TRAVEL"


корал тревел

ПРЯМИЙ ПРОДАЖ

ПОШУК ТУРУ, актуальні ціни, реальні пропозиції, туристична фірма у Львові, АЛЬТАН, гарячі путівки

Голосування

А скільки готові заплатити за путівку? (з людини)
 
Альтан, туристична агенція, найкращі пропозиції кожного дня. Альтан, туристична фірма. АЛЬТАН, ЛЬВІВ.
Telegram
Instagram

Наші партнери

coral travel. путівки в Туреччину, Єгипет, ОАЕ, Тайланд teztour. путівки в Туреччину, Єгипет, ОАЕ, Тайланд 

anex. путівки в Туреччину, Єгипет, ОАЕ, Тайланд turtess. путівки в Туреччину, Єгипет, ОАЕ, Тайланд  

 Таїланд, Шри Ланка, МЕКСИКА, Мальдіви, КІПР, ОАЕ

pegas. путівки в Туреччину, Єгипет, ОАЕ, Тайланд TPG. путівки в ГРЕЦІЮ, Кріт, РОДОС, Іспанія зі Львова, ОАЕ, ШРІ ЛАНКА, Тайланд

ЄГИПЕТ ЗІ ЛЬВОВА, ТУРЕЧЧИНА ЗІ ЛЬВОВА, ГАРЯЧІ ПУТІВКИ, ТУРИ В ГРЕЦІЮ, Халкідікі, РОДОС, ЗІ ЛЬВОВА, АЛЬТАН VIP ТУРИ, ГРЕЦІЯ ЕЛІТ КЛАСУ, НАЙКРАЩІ ГОТЕЛІ ГРЕЦІЇ, ГРЕЦІЯ ВІП, АЛЬТАН, АЛЬТАНТУР, ЛЮКС ГОТЕЛІ

ГРЕЦІЯ, ГАРЯЧІ ПУТІВКИ В ГРЕЦІЮ, ПУТІВКИ НА КРІТ, Халкідікі, РОДОС, ЗІ ЛЬВОВА, АЛЬТАН екскурсійні тури по Європі, автобусні тури по Європі, авіа тури по Європі, круїзи

 

 

 

 

АЛЬТАН,ТУРИСТИЧНА ФІРМА ЛЬВІВ,ВІДПОЧИНОК НА МОРІ,АВТОБУСНІ ТУРИ ЗІ ЛЬВОВА,ЛЬВІВ,ТУРИ ЗАКОРДОН
АЛЬТАН,ТУРИСТИЧНА ФІРМА ЛЬВІВ,ВІДПОЧИНОК НА МОРІ,АВТОБУСНІ ТУРИ ЗІ ЛЬВОВА,ЛЬВІВ,ТУРИ ЗАКОРДОН
АЛЬТАН,ТУРИСТИЧНА ФІРМА ЛЬВІВ,ВІДПОЧИНОК НА МОРІ,АВТОБУСНІ ТУРИ ЗІ ЛЬВОВА,ЛЬВІВ,ТУРИ ЗАКОРДОН
АЛЬТАН,ТУРИСТИЧНА ФІРМА ЛЬВІВ,ВІДПОЧИНОК НА МОРІ,АВТОБУСНІ ТУРИ ЗІ ЛЬВОВА,ЛЬВІВ,ТУРИ ЗАКОРДОН
Туристична фірма
"Альтан"
Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.  

(067) 3-701-602        (093)525-40-20

(093)0-740-740  (067)373-26-00 viber